Wykonanie, CMS: dapp.pl
www.kongreskrio.pl         

VIII Kongres KRIO – Wisła; 19 – 22.XI. 2009; Hotel Gołębiewski

... podobnie jak poprzednie Kongresy, VIII Kongres KRIO był okazją do spotkań, zarówno tych biznesowych jak i towarzyskich, wysłuchania ciekawych wykładów, zapoznania się z najnowszą ofertą firm, wreszcie do przyjemnego spędzenia czasu, relaksu, odpoczynku.

... w VIII Kongresie KRIO uczestniczyło łącznie ponad 1100 osób; wśród uczestników najliczniejszą grupę stanowili optycy, ale też licznie reprezentowane były firmy współpracujące z branżą optyczną, oraz młodzież szkół pomaturalnych i wyższych uczelni, kształcąca się w zawodzie optyka i optometrysty, która została zaproszona przez KRIO.

... wierzymy, że wszyscy uczestnicy, po zakończeniu VIII Kongresu KRIO opuszczali gościnny Hotel GOŁĘBIEWSKI z bagażem miłych wrażeń...

uroczyste otwarcie VIII Kongresu KRIO...

... Kongres otworzył Prezes KRIO - p.Jan Witkowski, powitał Gości, przedstawił założenia Kongresu . W trakcie tej uroczystości, wręczono Odznaki KRIO „Za Zasługi dla Optyki Polskiej”. Odznaki przyznaje Zarząd KRIO osobom, które wnoszą istotny wkład w budowanie i utrzymanie zawodowych więzi środowiskowych.Odznaki, z rąk Prezesa KRIO, oraz Wiceprezesów – pp.. Edwarda Kluzy i Pawła Kołdera, otrzymali:

- Złotą Odznakę KRIO: p.Marek Jakubowicz (Cech Optyków w W-wie); p.Marian Wójcik (Małopolski Cech Optyków)
- Srebrną Odznakę KRIO: p.Andrzej Dąbrowski, p.Zbigniew Gajewski, p.Stanisław Sławecki (Cech Optyków w W-wie);
- Brązową Odznakę KRIO: p.Anna Derkowska (Pomorski Cech Optyków)

wykłady i prezentacje...

... z satysfakcją odnotowaliśmy dużą frekwencję podczas wykładów i prelekcji. Cieszymy się, że tematy, które zaproponowaliśmy okazały się dla Państwa interesujące.
Podczas wykładów można było posłuchać o ....

"Jak zmierzyć czytanie i co dalej ?" prof. dr hab. Jan Ober; Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN

"Oko nieznane" prof.dr hab. inż.Henryk Kasprzak; Wydział Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej

"Co optyk okularowy z optyki wiedzieć powinien" prof.dr hab.Antoni Wójcik; Wydział Fizyki Uniwers.im.A.Mickiewicza w Poznaniu

"O roli aberracji w procesie widzenia" prof.dr hab.Ryszard Naskręcki; Wydział Fizyki Uniwersytetu im.A.Mickiewicza w Poznaniu

"Korekcja różnowzroczności metodami optometrycznymi" mgr Robert Szuba; Wydział Fizyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu

Academy for Eyecare Excellence™ CIBA VISION.
"Nowoczesne rozwiązania edukacyjne dla branży optycznej"
mgr inż. Tomasz Tokarzewski; firma CIBA VISION

"Tajemniczy Klient - wyniki badania w branży optycznej."
"Szkolenie i motywowanie pracowników - czy to działa ?"

prezentacja firmy STAINER CONSULTING

"Nowoczesne narzędzia poprawiające konkurencyjność zakładu optycznego w dobie internetu; internet - zagrożenia i szanse; możliwe strategie zakładu optycznego; rekomendacja narzędzi dla zakładu optycznego".
prezentacja firmy OPTYK-SERWIS Wnuk, Błażejowski, sp.j.

"Formuła 1 - jak promować właściwe nawyki użytkowników soczewek kontaktowych ?"
prezentacja firmy CIBA VISION


wystawa optyczna "Targi OPTYKA 2009"

..... nieodlączną cześcią Kongresów KRIO są wystawy optyczne ; towarzyszą wszystkim Kongresom, począwszy od pierwszego, w 1996r. Na przestrzeni tych kilkunastu lat wystawy optyczne przeszły orgromną ewolucję – od skromnych ekspozycji do prawdziwie targowych stoisk, atrakcyjnie aranżowanych i profesjonalnie obsługiwanych.

Prezentujemy tutaj tylko nieliczne przykłady stoisk wystawy OPTYKA 2009


ekspozycja « OPTYKA OKULAROWA DAWNIEJ..... «

.... z inicjatywy p.Stanisława Morawca (Śląski Cech Optyków ) zorganizowana została ekspozycja, gdzie zaprezentowano eksponaty związane z zawodem optyka okularowego, często liczące sobie już kilkadziesiąt lat, zgromadzone i przechowywane z ogromnym pietyzmem przez członków Śląskiego Cechu Optyków w Katowicach. Ekspozycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i dużą frekwencją... U starszych optyków ekspozycja budziła sentymantalne wspomnienia, optycy młodzi mogli zobaczyć jak kiedyś ... i wcale nie tak bardzo dawno temu ...wyposażony był zakład optyczny.


kongresowe wieczory ...

... po « pracowicie » spędzonym dniu, czas na dobrą kolację w miłym towarzystwie przyjaciól, relaks, rozrywkę i zabawę.

... w pierwszy wieczór kongresowy – piątek - doskonałej zabawy dostarczył nam znany aktor teatralny, filmowy i kabaretowy

Jerzy KRYSZAK, który przedstawił swój autorski program satyryczny, a oprócz tego, w sposób spontaniczny, komentował sytuacje danej chwili, rozbawiając Gości « do lez »

w drugiej części piątkowego wieczoru mogliśmy posłuchać zespołu bigband’owego NIKIEL BAND, który grał znane standardy jazzowe oraz przeboje takich klasyków jak: Eric Clapton, Czesław Niemen, Danuta Rinn, Maryla Rodowicz, Carlos Santana, Tom Jones, czy zespół Queen, a także oryginalne utwory własnej kompozycji.


.... wieczór sobotni - to oficjalne zakończenie VIII Kongres KRIO. W częsci oficjalnej wieczoru, Prezesi KRIO podsumowali Kongres oraz podziękowali uczestnikom – optykom i firmom, za niezmienne zaufanie i coraz liczniejszą obecność.

Tego wieczoru, wręczono również odznaczenia rzemieślnicze przyznane przez Zarząd Związku Rzemiosła Polskiego.

Odznaczenia otrzymali :

  1. Złoty Medal im.Jana Kilińskiego « Za Zasługi dla Rzemiosła Polskiego » ..... Jerzy Wysocki (Cech Optyków W Warszawie)
  2. Srebrny Medal im.Jana Kilińskiego « Za Zasługi dla Rzemiosła Polskiego » ..... Andrzej Majsterek (Lubelski Cech Optyków ) Kazimierz Chudoba, Aleksander Lewandowski (Pomorski Cech Optyków )

Honorowa Odznaka Rzemiosła « Rzemiosło za Zasługi » ..... Beata Kuśmierczyk-Ćwiek, Jerzy Jarosz (Cech Optyków W Warszawie)

... a po zakończeniu krótkiej części oficjanej, dalszy ciąg sobotniego wieczoru – to uroczysty bankiet ....

... w trakcie bankietu z doskonałym spektaklem wystąpili Artyści TEATRU POLSKIEGO w Bielsku-Białej, z « Koncertem przebojów festiwalowych » podczas którego zaprezentowali utwory muzyki rozrywkowej znanych wykonawców polskich i zagranicznych.

... a zabawa taneczna, przy muzyce w wykonaniu zespołu SWEET COMBO, znanego już z poprzednich Kongresów i lubianego przez naszych Gości, trwała niemalże do « białego rana » ...

Zobacz więcej zdjęć z VIII Kongresu KRIO na stronach internetowych magazynów:

OKO

http://interoptyka.pl/nowosci/galeria_foto,gallery,33

http://interoptyka.pl/nowosci/galeria_foto,gallery,34

OPTYKA

http://www.gazeta-optyka.pl/index.php/o-magazynie/galeria/kongresy-krio/viii-kongres-krio-2009/otwarcie

http://www.gazeta-optyka.pl/index.php/o-magazynie/galeria/kongresy-krio/viii-kongres-krio-2009/wykady

http://www.gazeta-optyka.pl/index.php/o-magazynie/galeria/kongresy-krio/viii-kongres-krio-2009/targi-optyka

http://www.gazeta-optyka.pl/index.php/o-magazynie/galeria/kongresy-krio/viii-kongres-krio-2009/muzeum


© Copyright - Krajowa Rzemieślnicza Izba Optyczna - 2019
tel.: 22 635-20-50, email: biuro@krio.org.pl